Наукова робота
Наукова робота кафедри виконується за трьома основними напрямками:
– електрофізичні методи інтенсифікації технологічних процесів;
– електропривод та системи управління;
– електромагнітне оброблення харчових продуктів з метою вдосконалення технологічних процесів харчових підприємств.
Основними результатами наукових праць за першим напрямом стало створення системи автоматичного регулювання іонного складу повітряного середовища в системах кондиціювання суднових, медичних установок та спеціальних приміщень електронної промисловості, а також запровадження електрофізичних методів та засобів обробки харчових продуктів та рослинної сировини. Вперше на базі цих розробок сумісно з кафедрою мікробіології академії та спеціального КБ Чорномор НДІпроект Мінфлоту СРСР було виконано досвідчені перевезення у повітряному середовищі твіндеків суховантажів, цитрусових та фруктів на лінії Куба – порт Одеса обладнаних іонно – озонною системою. Під науковим керівництвом Монтика П. М. за цим напрямом було захищено 3 кандидатські дисертації, отримано три авторські свідоцтва СРСР, та здійснено низку публікацій у наукових фахових виданнях.



Устаткування лабораторії електронно-іонних технологій
За другим та третім напрямком впроваджено низку наукових розробок на підприємствах гірничої, хімічної та харчової промисловості: електропривод з поворотним статором на шахтній підйомній установці імені К.А.Румянцева у м. Горлівці; система управління шнековим пресом на Карпіненському винзаводі у Молдавії; керування грейферним краном по радіо та електромагнітне оброблення води градирні при виробництві суперфосфату на Одеському суперфосфатному заводі; води – на Татарбунарському заводі продтоварів; охолоджувальних установок під час виробництва винного спирту на Одеському коньячному заводі; цукрового сиропу на Яготинському, Ободівському та Одеському цукрових заводах; електромагнітне оброблення пива на пивзаводах: Московському, Полтавському, Житомирському та Одеському «Чорномор»; напоїв, коктейлів та соків на Московському міжреспубліканському винзаводі; молока на одній із молочних ферм Дагестану для продовження терміну зберігання без охолодження. Результати цих робіт висвітлені цілою серією статей у періодичних наукових виданнях.
Установка для магнітного оброблення води теплообмінних апаратів
Було розроблено та виготовлено апарат для обробки насіння зернових культур перед посівом для НВО «СІМО» м. Одеса, а також кілька зразків портативних магнітних апаратів продуктивністю 1,5 м3/год для побутових потреб,
Побутовий магнітний апарат
За результатами впровадження цих розробок у промисловість було отримано низку авторських свідоцтв СРСР та патентів України:
доц. Галіулін А.А. – 27 авторських свідоцтв СРСР;
доц. Штепа Є.П. – 3 авторські свідоцтва СРСР та 4 патенти України.
Наукова робота з автоматизованого електроприводу з поворотним статором, що впроваджено на підйомній установці шахти ім. К.А. Рум’янцева була експонатом ВДНГ СРСР.
Проспект експонату ВДНГ автоматизованого
електроприводу із поворотним статором
Наукова робота кафедри по автоматизованому електроприводу з електричним валом, яка впроваджена на підйомній установці шахти ім. К.А. Румянцева була експонатом ВДНХ СРСР в 1980 р. Привод установки захищений двома авторськими свідоцтвами СРСР доцента Штепи Є.П.
У 2003 р. кафедра брала участь у I Міжнародному форумі «Світ високих технологій», де академія за розробку інтелектуальних комп’ютерних тренажерів була нагороджена золотою медаллю «Високі технології в промисловості».
У 2014 році був створений комп’ютерний клас для проведення занять з дисциплін «Моделювання електромеханічних систем», «Системи керування електроприводами» тощо, а у 2015 році створена «Лабораторія комп’ютерно-інтегрованих систем управління електропривода».
Лабораторія комп’ютерно-інтегрованих систем управління електропривода у 2012 р.
У 2020 році, за допомогою компанії С-інжиніринг, на кафедрі була створена навчально-наукова лабораторія комп’ютерного інтегрованого управління електроприводом, де встановлено сучасне обладнання фірми Siemens. На базі, цієї лабораторії проводяться наукові дослідження, навчальні заняття та виконуються кваліфікаційні роботи студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» та «Магістр».


Навчально-наукова лабораторія комп’ютерного інтегрованого управління електроприводом
В даний час продовжується наукова діяльність кафедри у напрямку дослідження впливу електрофізичних інтенсифікаторів при отриманні високоякісних харчових продуктів. Під керівництвом доктора технічних наук Осадчука П. І., були розроблені експериментальні установки для первинної та вторинної очистки рослинних олій з використанням ультразвукового та електромагнітного полів.
Експериментальна установка ультразвукової та електромагнітної обробки рослинних олій.
За результатами проведених дослідів були отримані патенти на корисну модель розробленого устаткування
та проведені промислові випробування у цехах виробництва рослинних олій, які знаходяться у Одеській та Кіровоградській областях нашої країни.
У 2022 році кафедра брала участь у науково-технічній виставці AGRA 2022 в розділі наукова діяльність та розробки, м. Пловдів, Болгарія, за результатами якої було отримано перше місце та золоту медаль.
На даний час д.т.н. Осадчук П. І. має 15 патентів на корисну модель. Колектив кафедри приймає активну участь у міжнародних науково технічних конференціях та публікує свої наукові здобутки у міжнародних виданнях у тому числі які входять до науковометрічних баз Scopus та Web of Science. З 2022 по 2024 роки було видано 7 ИМстаттей у видавництвах які належать до науковометрічної бази Scopus.